Budowa ścian z karton-gipsu

Podczas renowacji budynków lub pomieszczeń ściany poddawane są wstępnemu tynkowaniu. Prace tynkarskie wykonuje zazwyczaj wykwalifikowany fachowiec. Niewygodnym aspektem tynkowania jest fakt, że na skutek położenia na ścianach warstwy tynku w istotny sposób wzrasta poziom wilgotności w pomieszczeniu, a co się z tym wiąże czas oczekiwania na całkowite osuszenie tynkowanego pomieszczenia wydłuża się nawet do kilku tygodni.

Podobny problem pojawia się w przpadku budowy ścian działowych i nadbudowy poddasza. Po umieszczeniu cegieł we właściwym miejscu należy je otynkować. W tym przypadku również wzrasta poziom wilgotności pomieszczenia oraz pojawia się potrzeba jego osuszenia zanim przystąpimy do zakładania tapet lub glazury.

W celu uniknięcia problemu z wysokim poziomem wilgotności w pomieszczeniu zalecane jest stosowanie płyt  gipsowo-kartonowych (wodę dodaje się wyłącznie do materiału wiążącego i spoiwa). 

W porównaniu z metodami tradycyjnymi taka alternatywa, polegająca na mocowaniu płyt gipsowo-kartonowych na drewnianych lub metalowych stelażach sprawia, że wykonanie zaplanowanych projektów staje się znacznie łatwiejsze.

PRACE WYKOŃCZENIOWE: BUDOWA ŚCIAN Z PŁYT GIPSOWOKARTONOWYCH

PRACE WYKOŃCZENIOWE: BUDOWA ŚCIAN Z PŁYT GIPSOWOKARTONOWYCH