O firmie

Firma wolfcraft GmbH została założona przez pana Roberta Wolffa w roku 1949 i w istotny sposób przyczyniła się do utworzenia przemysłu narzędzi przeznaczonych dla użytku komercyjnego w Niemczech. Firma jest producentem i dostawcą narzędzi i osprzętu do elektronarzędzi. Do głównych klientów firmy należą sklepy z artykułami metalowymi oraz specjalistyczne punkty handlowe. Siedziba firmy znajduje się w Kempenich w górach Eifel.

Produkty firmy wolfcraft wytwarzane są przede wszystkim w zakładach w Weibern oraz Malé Dvorniky (Słowacja). W celu ograniczenia do minimum ilości transportowanych towarów a tym samym emisji dwutlenku węgla firma dokłada wszelkich starań, aby produkcja większości produktów miała miejsce w zakładach na terenie Europy aniżeli w krajach Dalekiego Wschodu.

wolfcraft to przedsiębiorstwo aktywnie działające na rynku międzynarodowym. Dzięki posiadaniu własnych działów sprzedaży w wielu krajach Europy oraz współpracy z licznymi partnerami handlowymi i dystrybutorami na świecie udział firmy w sprzedaży zagranicznej sięga 65%. 

Wspólny wysiłek 630 pracowników zatrudnionych w 50 krajach zaowocował przyznaniem firmie wielu nagród, między innymi prestiżowej nagrody we wzornictwie przemysłowym “Red Dot Design Award” za “Ścisk jednoręczny” i “Kleszcze zaciskowe”. Obecnie firma posiada w swoim asortymencie około 3,000 produktów.
Udało się! Wolfcraft to najbardziej popularna marka wśród producentów narzędzi ręcznych przeznaczonych do użytku komercyjnego.

Jak pokazały badania przeprowadzone wśród 2.000 aktywnych majsterkowiczów wolfcraft zajmuje wiodącą pozycję wśród producentów narzędzi tworzonych na potrzeby gospodarstw domowych. W okresie pomiędzy lipcem 2009 i czerwcem 2010 niemiecki instytut badawczy Institut für Freizeitwirtschaft* zbadał stopień popularności producentów narzędzi wśród ich użytkowników. Uzyskany wynik 52 procent, przy uwzględnieniu producentów narzędzi do użytku komercyjnego, pozwolił naszej firmie zająć najwyższą pozycję w rankingu oraz uzyskać miano najbardziej rozpoznawalnej marki wśród majsterkowiczów. Wyniki badań zachęcają nas do kontynuowania wytwarzania produktów najwyższej jakości oraz nieustannego poszukiwania jak najlepszych rozwiązań

* Institut für Freizeitwirtschaft GmbH, Effizientes Marketing bei Heimwerker-Kunden, München, 2010

Film o firmie