Filozofia

"Naszych pracowników postrzegamy jako współtwórców firmy. Każda zatrudniona w firmie osoba bierze czynny udział i dokłada wszelkich starań, by sprostać postawionym przez firmę wspólnie określonym celom. Stwarzamy w ten sposób możliwość podjęcia własnej inicjatywy oraz wykazania się innowacyjnym sposobem myślenia. Dzięki temu mamy pewność, że wprowadzane rozwiązania są jak najbardziej korzystne dla naszych klientów."

(Thomas Wolff, Reinhard Wolff)

Jako przedsiębiorstwo rodzinne, prowadzone bezpośrednio przez właścicieli znamy własne mocne strony, dbamy o ich nieustanny rozwój, a swą wiedzę systematycznie wykorzystujemy w działaniach na rynku międzynarodowym.

Marka wolfcraft to zarazem zobowiązanie jak i odpowiedzialność w stosunku do wszystkich pracowników firmy, a także w stosunku do osób, które obdarzyły nasze kompetencje i produkty zaufaniem, któremu pragniemy sprostać.

Nasz nadrzędny cel brzmi następująco: “wolfcraft – wiodącym producentem innowacyjnych narzędzi i kompetentnym dostawcą osprzętu do elektronarzędzi”. Cel ten przyświeca nam w naszych dążeniach każdego dnia.

Najlepsze pomysły pochodzą od Państwa!

W naszym przekonaniu, innowacyjność firmy nie sprowadza się wyłącznie do opracowywania „nowych” produktów, lecz również „lepszych” produktów. Opracowywanie produktu zaczynamy od zidentyfikowania głównego problemu oraz zaproponowaniu jego możliwie najlepszego rozwiązania.

Staramy się spojrzeć na produkt z perspektywy użytkownika. Przeprowadzanie intensywnych badań rynku oraz analizowanie potrzeb użytkownika pozwala nam poznać oczekiwania wobec naszych produktów. To właśnie użytkownicy dają nam impuls do pogłębiania wiedzy oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Produkty wolfcraft charakteryzuje wysoka ergonomia oraz funkcjonalność podczas użytkowania. Nowy produkt opracowywany jest zawsze z myślą o tym, aby stanowił najlepszą ofertę na rynku w swojej kategorii.

Czy to w dziale R&D, dziale Produkcji, Sprzedaży & Marketingu, czy też administracji: Nasi pracownicy to dla nas o wiele więcej niż “tylko” nasz najważniejszy kapitał!

“Pracownicy jako współtwórcy firmy”: Ten model pracowniczy firmy wolfcraft został zapoczątkowany we wczesnych latach 70-tych i przetrwał do dziś. Daje on naszym pracownikom możliwość aktywnego przyczyniania się do sukcesu firmy oraz korzystania z wynikających z niego korzyści – w postaci posiadania współudziału w zysku przez wszystkich pracowników.

W naszej firmie kładziemy duży nacisk na realizację polityki otwartości i dostępu do informacji, polegającej na prowadzeniu obiektywnych i decydujących rozmów z pracownikami, zachęcaniu pracowników do nieustannego pogłębiania wiedzy i organizację wspólnych satysfakcjonujących poszukiwań najlepszych rozwiązań.

Taki sposób angażowania pracowników oraz wykorzystywania ich umiejętności i predyspozycji do realizacji “wspólnej sprawy ” gwarantuje efektywne i zamierzone osiągnięcie wyznaczonych celów.

Historia

W sekcji poświęconej historii dowiecie się Państwo więcej o firmie wolfcraft.

Przejdź do Historii