wolfcraft – Historia firmy

Od samego początku poszukujemy najlepszych rozwiązań!

Firma wolfcraft powstała z myślą o ciągłym doskonaleniu narzędzi i wyposażenia. Już od ponad 60 lat stosowane przez nas rozwiązania i technologie są na bieżąco dostosowywane do aktualnych i nieustannie zmieniających się potrzeb.

Mimo zmian, nadrzędny cel naszej firmy pozostaje wciąż ten sam. Ciągłe dążenie do rozwoju i ulepszania narzędzi i wyposażenia ma na celu umożliwienie korzystającym z nich użytkownikom wykonania określonych prac w jeszcze łatwiejszy sposób oraz podniesienie jakości naszych produktów.

Idea ta znajduje odzwierciedlenie w wewnętrznej organizacji firmy, w przyjętych metodach pracy a także w ukierunkowanej na wyniki współpracy pomiędzy wszystkimi działami firmy i jej pracownikami. Naszym głównym zadaniem jest dokładanie wszelkich starań, aby nasze produkty wzbogacały ofertę rynkową oraz dostarczały ich użytkownikowi wielu korzyści wynikających z ich stosowania.

Historia 1949–1982

1949 Utworzenie firmy w Remscheid przez Roberta Wolffa (* 28 Stycznia 1921 w Remscheid; † 2 Marca 2010), ślusarza narzędziowego i kreślarza technicznego z zawodu.
1956 Opracowanie nowej techniki produkcji pilników i tarników.
1961 Wprowadzenie na rynek pierwszego narzędzia dla majsterkowiczów marki „wolfcraft”.
1965 Przeniesienie siedziby z Remscheid do Weibern.
1968 Objętość sprzedaży przekracza 2m DM.
1969 Powstaje pierwsze urządzenie gotowe do produkcji seryjnej.
1972 Prezentacja stojaka do wiertarek marki wolfcraft pierwszej generacji.
1973 Opracowanie modelu pracowniczego firmy.
1976 Otworzenie nowego magazynu centralnego w Kempenich; całkowita objętość sprzedaży przekracza 20m. DM.
1982 Prowadzenie firmy przejmuje drugie pokolenie kadry zarządzającej w osobie Reinharda i Thomasa Wolffa; objętość sprzedaży przekracza 50m. DM.

Historia 1986–2017

1986 Powstaje biuro sprzedaży w Chicago. Firma wolfcraft wprowadza na rynek pierwszy stół maszynowy „variotec”. Robert Wolff otrzymuje nagrodę w postaci Srebrnego Medalu Diesel.
1989 Powstają filie firmy we Francji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.
1990 Powstaje drugi zakład produkcyjny na Słowacji.
1992 W Kempenich powstaje nowe centrum logistyczne dla Europy; objętość sprzedaży przekracza 100m. DM.
1995 Główna siedziba firmy zostaje przeniesiona do nowego budynku administracyjnego w Kempenich. Na rynek wprowadzony zostaje pierwszy stół zaciskowy wolfcraft. Objętość sprzedaży przekracza 150m. DM.
1998 Ścisk jednoręczny marki wolfcraft wyznacza nowe standardy na rynku.
2003 Na międzynarodowy rynek systemów transportowych wprowadzony zostaje wózek transportowy TS 800.
2008 Grupy produktowe „Panele laminowane” i „Konstrukcje z karton-gipsu” stanowią pierwszą ofertę wolfcraft, zawierającą kompletny zakres produktów do wykonania określonego projektu.
2011 wolfcraft staje się „najbardziej rozpoznawalną marką na rynku narzędzi ręcznych”. *
2012 The International Hardware Fair (Międzynarodowe Targi Artykułów Metalowych), we współpracy z Bundesverband Deutscher Heimwerker-, Bau- und Gartenfachmärkte e.V. (Federalny Związek Niemieckich Sklepów Specjalistycznych zajmujących się sprzedażą artykułów dla Majsterkowiczów, sprzedażą artykułów Budowlanych i Ogrodowych), wręcza firmie nagrodę Sustainability Prize za skuteczne zarządzanie firmą.
2017 Inauguracja nowego magazynu logistycznego w Kempenich o powierzchni ok. 4000 metrów kwadratowych i pojemności 5000 miejsc paletowych

* Institut für Freizeitwirtschaft GmbH, Effizientes Marketing bei Heimwerker-Kunden, München, 2010

Produkty wolfcraft

Tutaj znajdą Państwo kompletną gamę produktów wolfcraft – od ścisków jednoręcznych i brzeszczotów po narzędzia do układania paneli laminowanych.

Przejdź do Produktów

Projekty tematyczne wolfcraft

Tutaj znajdują się informacje na temat naszych projektów tematycznych. Znajdą tu Państwo między innymi informacje o produktach przeznaczonych do „układania paneli laminowanych”, „konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych” i „budowy tarasu z drewna”.

Przejdź do Produktów